Funkcjonalne

Herbatka ekologiczna z liści babki lancetowatej DARY NATURY 25 g Zobacz większe

Herbatka ekologiczna liść babki lancetowatej DARY NATURY 25 g

Producent: DARY NATURY

Nowy produkt

Babka lancetowata była stosowana przez wiele stuleci zarówno w medycynie ludowej jak i konwencjonalnej. Herbatka z liści babki ma działanie osłaniające.

Więcej szczegółów

Babka lancetowata była stosowana przez wiele stuleci zarówno w medycynie ludowej jak i konwencjonalnej. Herbatka z liści babki ma działanie osłaniające.

Babka znana była już w starożytności jako panaceum. Zalecano ją m.in. przeciw kaszlowi, na rany i przeciw malarii. Uważano ją za lek dla kobiet. W lecznictwie ludowym wielu krajów świeże, umyte liście używane były do okładów na wrzody, liszaje, trudno gojące się rany oraz po użądleniach owadów.

Obecnie liście w postaci naparów i odwarów stosowane są głównie jako lek przeciwkaszlowy, w przewlekłych nieżytach układu pokarmowego, w bezkwaśności, uszkodzeniach błon śluzowych żołądka i jelit oraz pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Zewnętrznie odwary z liści stosuje się w formie okładów na uszkodzenia skóry wszelkiego pochodzenia jak świerzb, wrzody na nogach, do przemywania oczu przy zapaleniu spojówek. Odwary mają zastosowanie do obmywania w stanach zapalnych i świądzie sromu, a także po ukąszeniach owadów i do płukania w zapaleniach dziąseł.
Sok ze świeżych liści używany jest jako składnik kuracji wiosennych.

SPOSÓB UŻYCIA: Łyżeczkę liścia babki zalać wrzątkiem, odstawić na 15-20 minut. Przecedzić, pić wedle zapotrzebowania.

SKŁAD: liść babki lancetowatej (produkt rolnictwa ekologicznego) 100%

OPAKOWANIE: 25 g

30 innych produktów w tej samej kategorii: